Jakie regały najlepiej sprawdzają się w sklepach

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego sklepu są regały. Pozwalają one bowiem na bezpieczne przechowywanie i jednocześnie atrakcyjne eksponowanie towarów przeznaczonych do sprzedaży. Aby dobrze spełniały swoją rolę, muszą być wystarczająco wytrzymałe oraz dostosowane konstrukcyjnie do specyfiku asortymentu. W niniejszym artykule zostaną przedstawione regały sklepowe uznawane za najbardziej praktyczne. 

Podstawowe pożądane parametry

Regały sklepowe służą do prezentowania produktów w taki sposób, aby z jednej strony skutecznie przyciągały wzrok klientów, z drugiej zaś umożliwiały bezproblemowe zapoznanie się z etykietą. Dodatkowa funkcja polega na ułatwianiu utrzymania należytego porządku w obrębie całej przestrzeni handlowej. Przy wyborze omawianych mebli trzeba uwzględnić przede wszystkim maksymalne obciążenie oraz pojemność. Oba te parametry muszą być oczywiście kompatybilne z rodzajem i ilością oferowanych towarów. Spore znaczenie ma z pewnością ogólna stabilność, wynikająca z materiału wykonania i obecności w konstrukcji takich elementów, jak choćby regulowane stópki czy hamulce. Biorąc pod uwagę powyższe wymagania, godne polecenia są w szczególności regały sklepowe przyścienne stworzone ze stali nierdzewnej bądź ocynkowanej (w formie profili i płaskowników), a także płyt drewnopochodnych. Charakteryzują się one optymalną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, zginanie i skręcanie, a przy tym są wyjątkowo funkcjonalne. 

Kilka różnych propozycji 

Wspomniane w poprzednim akapicie regały sklepowe przyścienne pozwalają na zaskakująco szybkie zorganizowanie ciągu ekspozycyjnego i maksymalne zagospodarowanie wnętrza. Stanowią zatem wprost idealny wybór do lokali handlowych o ograniczonym metrażu. Alternatywnym rozwiązaniem są modele gondolowe, ustawiane na samym środku pomieszczenia. Tworzą one wygodne alejki, co usprawnia przemieszczanie się i umożliwia wydzielenie tematycznych stref (z artykułami spożywczymi, alkoholem, środkami higieny, chemią gospodarcza, prasą itp.). Pasują zwłaszcza do rozległych supermarketów. Oto pozostałe regały sklepowe zasługujące na zainteresowanie:

– siatkowe – niezwykle estetyczne, zapewniające produktom właściwą cyrkulację powietrza (do eksponowania pieczywa)

– warzywnicze – z uchylnymi półkami przystosowanymi do postawienia koszyków i lustrami potęgującymi wrażenie zagęszczenia 

– przesuwne – z kółkami ułatwiającymi relokację 

– narożne – inaczej zwane wnękowymi, występują w postaci wysokich słupków z przytwierdzonymi półkami