Kluczowe atuty regałów sklepowych wykonanych z drewna

Otwierając sklep spożywczy, odzieżowy czy wielobranżowy trzeba koniecznie pamiętać o wyposażeniu go w odpowiednie meble. Pozwalają one bowiem na efektowne wyeksponowanie towarów i jednocześnie wzbogacają wizualnie całą aranżacje. Godne polecenia są w szczególności regały sklepowe drewniane, które wprost znakomicie łączą w sobie wysoką funkcjonalność z estetycznym designem. 

Podstawowe rodzaje konstrukcji dostępnych na rynku

W kategorii regałów wykonanych z drewna od wielu lat prym wiodą oczywiście klasyczne modele półkowe, gwarantujące komfortowe składowanie i prezentowanie produktów przeznaczonych do sprzedaży. Ich ustawienie wzdłuż ścian skutkuje znaczną oszczędnością cennego miejsca. Na uwagę zasługują również modele z charakterystyczną nadstawką baldachimową. Element ten daje dodatkową przestrzeń do wykorzystania i umożliwia zamontowanie oświetlenia LED zwiększającego szansę na zainteresowanie klientów oferowanym asortymentem. W tym przypadku liczba punktów świetlnych uzależniona jest przede wszystkim od szerokości modułu. Na koniec warto jeszcze z pewnością wymienić regały sklepowe narożne, gondolowe (wolnostojące, umieszczane na środku lokalu) oraz jezdne (z kółkami ułatwiającymi szybką relokację). 

Parametry użytkowe na optymalnym poziomie

Regały sklepowe drewniane wyróżniają się sporą stabilnością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (np. pęknięcia). Poza tym zaskakują całkiem niezłą odpornością na obciążenia – bez żadnego problemu można na nich układać zarówno lekkie pieczywo i pakowane wyroby cukiernicze, jak mąki, kasze, słoiki z przetworami, elementy garderoby, zabawki dla dzieci, artykuły szkolne czy ozdoby do dekorowania domu. Jeśli natomiast zależy nam na przechowywaniu wyjątkowo ciężkich zgrzewek z napojami bądź sprzętów elektronicznych (czyli generalnie towarów o większych gabarytach), to wybierzmy regały sklepowe wzbogacone o metalowe profile i płaskowniki. Kolejną niewątpliwą zaletą omawianych mebli jest stosunkowo niski koszt zakupu. Za standardowy model o szerokości około 2 metry zapłacimy między 800 a 2000 złotych. Ostateczna kwota wynika bezpośrednio z cennika danego producenta. Należy także podkreślić, że w razie powstania nieestetycznych otarć na powierzchni istnieje opcja ekspresowego zamalowania ich farbą, ewentualnie wygładzenia za pomocą szlifierki elektrycznej. Regały sklepowe z naturalnego drewna odznaczają się ponadto minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu nawet w minimalnym stopniu nie odwracają uwagi od eksponowanych towarów.